Нові правила в світовому футболі. Що буде з фінансовим фейр-плей?

ФІФА та УЄФА планують провести ряд важливих для світового футболу реформ: змінити підхід до фінансового фейр-плей, а також ввести в роботу клірингову палату, перевести паспорт гравця в електронний формат і збирати з кожного трансферу збір. Робіть ставку на Ліга Чемпіонів УЄФА 2021-Футбол коефіцієнти ставок на Ліга Чемпіонів УЄФА лінія ставок онлайн Ставки на матчі гарантія виплат бонуси Спортивні ставки від БК 1хбет.

messi

Майбутнє ФФП

Нещодавно італійський журналіст Танкреді Палмері і газета La Gazzatta dello Sport повідомили, що УЄФА планує скасувати фінансовий фейр-плей і ввести систему фінансового контролю, яка дасть клубам більше свободи при здійсненні угод.

Організація дійсно веде консультації про майбутнє ФФП. За словами директора УЄФА з досліджень і фінансової стійкості Андреа Траверсо, нинішній формат правил став “безглуздим” через кризу, викликану пандемією коронавірусу, тому керівний орган європейського футболу вже збирає думки експертів і зацікавлених у змінах осіб.

“Можливість для багатьох клубів працювати в поточних обставинах – зокрема продовжувати виплачувати заробітну плату і внески – стала дуже складним завданням, – цитує Траверсо The Guardian. – Пандемія несе настільки різкі зміни, що дивитися в минуле стає безглуздо. Так що, можливо, в правилах слід приділяти більше уваги сьогоденню і майбутньому і безумовно слід приділяти більше уваги проблемам, пов’язаним з високим рівнем заробітної плати і трансферним ринком».

Поки масштаб кризи можна оцінити тільки приблизно, але навіть ці цифри вражають: 20 топ-клубів Європи, згідно з дослідженням Off the Pitch, в 2020-му втратили близько 1,15 млрд євро. Враховуючи, що і в цьому році діють багато обмежень, що заважають клубам заробляти на колишньому рівні, орієнтовно все прийде в норму тільки до сезону-2022/2023.

european

Найсильніше постраждали клуби Італії, Франції, Нідерландів, Португалії та Балкан – там, крім фінансових показників, знизилася і трансферна активність: на 40% влітку і на 56% – цієї зими. Траверсо визнав, що нинішні правила ФФП неможливо адаптувати до поточних обставин, але при цьому скасовувати їх ніхто не буде: інформацію в італійських ЗМІ він назвав спекуляцією і чутками. “Правила можуть бути різними, звичайно, але це не обов’язково означає, що вони будуть менш суворими, – зазначив він. – Навпаки, коли виникають важкі ситуації, вони вимагають більш суворих заходів».

Минулої весни УЄФА послабив ФФП, але Траверсо не дав чіткої відповіді, чи будуть ці умови продовжені, поки в силу не вступлять нові правила. Чітких термінів, коли чекати змін, немає, – є надія, що до кінця року. Таким чином, чітко відповісти на питання, що саме буде з ФФП, поки не можна.

ФФП ввели при Мішелі Платіні в 2009 році, в силу він вступив з сезону-2011/2012. Згідно з цими Правилами, клуби не можуть витрачати більше, ніж вони заробляють.

Клірингова палата

Clearing House-окрема структура, яка відповідатиме за автоматизацію розподілу та виплати винагород за виховання гравців. Проект розробляють з 2018 року і планують ввести в 2022-м.

Працювати це буде так:

– ФІФА перевіряє паспорт гравця і, якщо все добре, направляє платіжні інструкції в клірингову палату;

– палата направляє повідомлення клубу, в який перейшов гравець, що він винен стільки-то тому клубу і тому;

– клуб направляє гроші в клірингову палату;

– палата розподіляє їх між командами і звітує про виконану роботу перед ФІФА. Якщо клуб не виконує зобов’язання, він потрапляє під санкції ФІФА.

Організація хоче, щоб взагалі всі виплати за гравців проходили через клірингову палату, тому що в такому випадку керівний орган світового футболу буде в курсі про рух всіх коштів на трансферному ринку.

Електронний паспорт гравця

Щоб спростити роботу нової системи clearing house, ФІФА вирішила ввести цифрові паспорти гравців, в яких буде міститися вся інформація про їхню кар’єру. Якщо раніше у кожної країни були свій формат документа і своя база, то тепер все буде зберігатися в одному місці.

Збір при трансфері

До трансферів додадуть збір у розмірі 1%: частина з цих коштів буде перерозподілена ФІФА по клубах, що інвестують у розвиток молоді.

Агентські виплати

ФІФА також розробила проект, що регулює агентську діяльність. Що зміниться:

– повернуть ліцензування футбольних посередників, скасоване в 2015 році: якщо тестування буде провалено, договори з футболістами анулюють;

– агенти будуть зобов’язані звітувати про доходи, отримані з того чи іншого переходу;

– обмежать комісійні: якщо агент виступає від клубу-продавця, то максимум він може отримати 10% від Угоди; якщо клуб-покупець – 6%; гравця – 3%.

– заборонять агентам виступати і в якості покупця, і в якості продавця;

– терміни договору з агентами обмежать до двох років;

– заборонять вести справи футболіста члену сім’ї, якщо у нього немає спеціальної ліцензії на здійснення агентської діяльності;

– всі комісії агентам будуть виплачуватися через “банк ФІФА” – розрахункову палату організації.

Очікується, що зміни набудуть чинності до літнього трансферного вікна 2022 року.

1XBET/ author of the article
Букмекерська контора 1xBet сьогодні є однією з найбільших організацій.
Like this post? Please share to your friends:
❤1xBet Україна❤
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Adblock
detector